Klubová výstava Zákupy

18.08.2014 13:15

V sobotu 9.8.2014 se konala Klubová výstava v Zákupech. Už je to 4 roky, co jsme tam začínali se mnou, na klubové speciálce. Tenkrát to pro mě bylo fiasko v dešti. Dalo se to očekávat znovu. V katalogu bylo neuvěřitelných 123 maďarů. Brrr to byla konkurence. Tentokrát se nás za slunného a parného počasí pod vedením Karla vydalo na výstavu hned několik z rodiny. Nejmilejší nás všech Glen a několikeré jeho potomstvo – naše Coco, Aggie a Alex Sagia Gray a 3 „Diamantíci“ jako dorostenci.

Carsonek nastoupil ve třídě mladých s dalšími 10 konkurenty a s paničkou se moc snažili. Pan rozhodčí Ondrouš mu dal překrásný posudek a konečně známku VÝBORNÁ. S dalšími čtyřmi pak bojovali o pořadí a to bylo radosti, když vyfásli třetí místo. HURÁÁÁÁÁ!!!! Dostali ještě krásnou kokardu.

Ve třídě mladých šla také dceruška Coco mezi 15 fenami. Rozhodně se neztratila a i když na ní padla velká únava zrovna při posuzování, dostala krásné V bez pořadí. Ovšem ještě byla řada na mně. To už bylo opravdu velké teplo a mě přecházela dobrá nálada a nasazovala jsem můj typický výstavní škleb a postoj. Chtěla jsem to paničce osolit. Ale ona mě dostala a lupla mě do kruhu Karlovi. Snažila jsem se najít očima mezi lidmi paničku, ale bylo mi to k ničemu, Karel mě ovládl. Bylo s námi v kruhu vítězek ještě 6 fen. Všechny feny byly výborné. Po dlouhém přemítání a určování pořadí paní Dvořákovou mě ohodnotila známkou V3. Asi abychom si se synem neměli co vyčítat.

Aby toho nebylo málo, ještě jsme nastoupili v závěrečných soutěžích do Glenovy Progeny group a do Nejlepšího páru psů. Tam už jsme nezabodovali, ale rozhodně jsme se neztratili.

Všichni jsme si nakonec výstavu užili a jeli domu s dobrým pocitem „vítězství“. Moc rádi jsme se viděli se všemi známými a nově poznanými.