štěňata "C" 2013

Porod se blížil a já dostávala různá privilegia, hlavně to, že jsem mohla být doma a spát s paničkou v pokoji. 9.9 už mi vůbec nebylo dobře a večer v 9 hodin to začalo. I když ne všechno probíhalo hladce jako běžný fenčí porod. Jak to začalo, tak to právě zase přešlo. Bylo mi spíš na spaní a známky porodu už nebyly žádné. Nezbylo, než se obrátit na odbornou pomoc a jet na spolehlivou veterinu do Čáslavi. Byla to záchrana. A verdikt? Některá štěňátka už byla unavená a potřebovala se co nejdříve dostat na světlo světa. Buď se dalo zkusit vyvolat porod nebo jít rovnou na operaci. Panička se rozhodla pro variantu druhou, aby to bylo bez zbytečných bolestí a nejbezpečnější pro mě a pro mimča. Sice císařským řezem, ale přišlo na svět 7 malých obříků, 4 fenky a 3 pejsci. Všichni byli krásní, zdraví, až moc čilí. Bylo žádoucí, abych se dala co nejdřív do pořádku a mohla začít ty malé opečovávat. Panička mi byla maximálně nápomocná. Jsme do teď vděčné za konzultace o porodu s Dášou Munžilovou, nikdy nezapomenu na silnou psychickou podporu Karla a Katky od Glena, za královské rady při porodu poradkyni chovu MOK Sylvě Lepičové a za profesionalitu klinice NEOvet, kteří zachránili všechna má štěňátka a hlavně mě. Díky moc všem ještě jednou.

Po operaci jsem se opravdu rychle zotavila, ale ti zrzaví krtci, co mi dali, se pořád vyprazdňovali, panička je v tom ještě masírováním podporovala, a já nevěděla, co s tím. Trvalo mi dva dny, než jsem se naučila o malé sama pečovat. Pak už mi bylo dobře a panička mě chodila větrat na krátké procházečky, chutnalo mi a tak jsem baštila vždycky a všechno, co mi panička předložila. A že to byly bašty a nebylo toho málo. Šťavnaté granulky, tvarohy, sýry, masíčko, vývary ... prostě chuťovky. Taky jsem měla dost mlíčka a malí rostli rychlým tempem. Vždyť už 9. den měl jeden vypasený synáček (zelený) přes kilo a všichni překonali dvojnásobek porodní váhy. Panička je označila barvičkami, aby se v nich vyznala, ale mně to bylo jedno, pečovala jsem o všechny stejně bez rozdílů. Holky byly bílá, růžová, fialová a hnědá a kluci byli modrý, zelený a šedý. Po dalším týdnu se mým milým otevřela očka a už si mě ty potvůrky uměli dohonit. Váha pod nimi ukazovala od 990 g do 1430 g. Docela cvalíci. Protože nám přálo počasí, mohli jsme je 20. den poprvé vypustit na zahradu. Nebylo to ale ono a tak šli zase za chvíli do tepla. V tu dobu se jim už kutaly zoubky. Strašně to utíkalo a dvoukilová hranice u většiny byla už dávno překročena. Krmení už pro mě nebylo vůbec příjemný, ale musela jsem zatnout zuby, protože po mém mlíčku krásně rostli. Panička už jim zkoušela dávat i jiné dobroty. Protože už to byli pořádní kousci a v domě to už prostě pro ně nebylo, putovali jsme všichni na čerstvý vzduch do mé boudičky, kde jsme se všichni krásně a rychle zabydleli a byli tam nejspokojenější. Nastal čas pro výběr jmen, abychom jim nemuseli říkat podle barviček. Pro kluky jsme s jejich budoucími páníčky vybrali jména Corry, Carson a Cliff a pro holčičky Cassie, Cayley, Caira a Carin.

Nastal ten nejhorší den celého období – 1.11. skoro všichni prcíčkové odešli do nových domovů. Bude nám smutno, ale jsem přesvědčená, že všichni páníci jsou ti nejlepší, které jsme jim mohli dopřát a že se všichni naši "céčkaři" budou mít jako v bavlnce. Přeji maďárečkům hodně štěstí a páníčkům pevné nervy a za to odměnu v podobě toho nejvěrnějšího přítele. Držím palce všem.

Fotky štěňátek jsou k dispozici na odkazech

https://glenidlo.rajce.idnes.cz/Vrh_C_Bohemia_Setter_4_tydny/.

https://glenidlo.rajce.idnes.cz/Vrh_C_Bohemia_Setter_19.10.2013/

https://glenidlo.rajce.idnes.cz/Vrh_C_Bohemia_Setter_26.10.2013/

 

Pořád se nám ale nějak nedařilo potkat toho správného páníčka pro jednoho pejska, který by si zasloužil jak lovecký výcvik, tak předvedení na výstavách. Carsonek stále zůstával doma. Byl statný, silnější kostry, jevil se odvážně a kupodivu už v 8 týdnech používal na procházkách nos. Měl velice klidnou povahu. Byl to "pan pes" už tenkrát. Tak uvidíme, co s ním a z něho bude. Na konci listopadu padlo rozhodnutí ... že si Carsonka necháme.

Informace o jednotlivých potomcích nejdete v odkazu https://www.carson-mok.webnode.cz/rodina/sourozenci/.