vrh "e" 2016

V pátek 22.1. jsme se oproti plánu s malinkým předstihem vydaly do Čáslavi na kliniku, aby tam zjistili, jestli mělo naše dovádění s Enzem výsledek. A mělo. Na ultrazvuku byly vidět malé černé kuličky s tepajícími srdíčky. Na konci února se teda malí měli narodit.

Čas březosti utekl jako voda a poslední týden paničku sklátila nemoc. Vzala si mě k sobě a vegetily jsme společně u ní doma. V pátek 26.2.2016 mi už nebylo celý den dobře, byla jsem zalezlá a vůbec nic se mi nechtělo. Večer jsme se šly ještě krátce projít a pak už jsem neměla stání. V deset hodin to začalo. Samozřejmě průběhy mých porodů se opakují a tak nezbylo, než se sebrat a jet na veterinu. Bohužel v Čáslavi už nedrží noční pohotovosti, tak jsme měly porod na noc domluvený jinde a věděly jsme, kam hned jet. Krátce před půlnocí se mi narodilo 5 krásných obrovských štěňátek (o váhách 410, 440, 485, 500 a 530 g), dvě holky a tři kluci. Panička byla celou dobu se mnou, což byl pro ní prý ukrutný zážitek a starala se po vyndání z mého bříška o ty prťouse. Zvládly jsme to všechno s pár nepříjemnostmi celkem dobře. Korča byla brzo v pořádku a buřtíci vesele přibývali. Po pěti dnech měli o polovinu vyšší váhu.  Nebýt nepříjemnosti, která se stala při porodu, kdy byl jeden pejsek říznut, probíhal celý odchov hladce. Museli jsme mu dát větší péči, ale za pár dní se rána zahojila. Pak už jsme si užívali jenom radostí až do chvíle odchodu prcků do nových domovů.

V dubnu jsme ty malé už museli svěřit novým majitelům a 22.4.2016 všichni odjeli do svých domovů. Modrý pejsek Edward odcestoval s Radkou k České Třebové a pro zeleného Elvise přijela Aneta s dcerkami od Litoměřic. Přivítali jsme taky Ilonu s rodinou z Lázní Bohdaneč, kteří se už netrpělivě těšili na červenou Ebbi. Odjela taky fialová Emma do Chrudimi s Frantou a Naďou. Jako s posledním jsme se rozloučili s Eddym, kterého jsme svěřili Alče od Mladé Boleslavi. Během jednoho odpoledne bylo všechno pryč a zbyly nám jenom krásné vzpomínky. Všechny ale budeme nadále bedlivě sledovat a dělit se o jejich úspěchy a zážitky.