výstavy

MVP České Budějovice 24.4.2011

Tak mě zas panička vyvezla na další otravnou akci. Zase výstava, zase Budějovice. Jel se mnou i Adir, tak aspoň nějaká spřízněná otrávená duše. Počasí se teda moc vydařilo. Krásně svítilo sluníčko a já jsem se mohla opalovat před posuzováním u kruhu a chytat tmavší bronz. Panička při posuzování MOKů povzbuzovala nejvíc naše kamarádky Bashu a Ebi, ale stejně to nikdo okolo moc nevnímal. Ale možná to pomohlo. Na to, že pan rozhodčí moc dobrých známek nedal a tituly vysloveně šetřil, Ebi ohodnotil v mezitřídě V2 a Basha byla jako šampionka nejkrásnější maďarská fena s CACIBem. Oběma moc gratulujem. A na nás ze zase pan rozhodčí vyžil. Koukal na mě se slovy: „Tohle že je žemlová barva? Pro Boha pani, kde jste tohle vzala?“ To mě teda otrávilo a odmítla jsem ze sebe dělat šaška a už jsem se nepředvedla. Všechny čtyři moje kolegyně v třídě pracovní, i já, jsme dostaly VD, „ta s tou barvou“, tedy já, jsem byla bez pořadí. Asi jsem ale zas o moc horší nebyla. Doufám, že mě panička příště vezme na zábavnější akci. A Adir? Ten vybojoval se svým páníčkem nejlepšího veterána a to je teda taky moc krásný výsledek.

MVP Litoměřice 22.5.2011

Byl krásný slunečný a parný den a my jsme zase vyrazili s paničkou, Adirem a jeho páníčkem na výstavu, tentokrát do Litoměřic, kde jsem ještě nikdy nebyli. Panička mě zase chtěla ozkoušet, co na mě řekne další rozhodčí a Adir potřeboval získat V1 v třídě veteránů, aby měl splněné podmínky pro získání veteránského šampionátu.

Cestu do Litoměřic mi okořenili tím, že jsme našli po cestě na silnici sraženou divokou kachnu a hned mi jí na parkovišti odhodili jako aport. Musela jsem paničce udělat radost, tak jsem jí donesla.

Na výstavě posuzoval setry, maďary a některé další ohaře Andrzej Brabletz z Polska, ale nikdo mu nerozuměl, kdyby mluvil aspoň maďarsky ... Ku vší smůle do třídy veteránů nastoupil s Adirem ještě jeden veterán z Německa, který mu V1 vyfoukl. Panička mě nechala odpočívat ve stínu stromů, takže když jsem přišly na řadu k posuzování do plně osluněného kruhu, byla jsem fit a zchlazená. Soupeřily s námi v třídě pracovní feny Danja Lovely Face a Chiquita z Blanenských lesů, které se už jistě nejedné výstavy zúčastnily a holky byly fakt pěkné. Panička se při předvádění moc snažila. Pan rozhodčí nad námi všemi kroutil hlavou a nelíbily se mu naše ťapičky, že je prý máme všechny „křivé“. Pak rozdal konečné pořadí. Zase se stal div. Všechny jsme dostaly výbornou, já V1, Danja V2 a Chiquita V3. Titul ale bohužel nezadal a to asi proto, že bych ho měla mít já. To byla panička poprvé na výstavě opravdu vysloveně naštvaná, že nám CAC nebyl dopřán. Odpoledne jsem se setkali s mým novým kamarádem jagdteriérem Royem (Abran z Hradska-Liska). Jeho páníček s výsledkem VD2 taky nebyl moc spokojený. Takže co se týká úspěšnosti, zase malinko vypráskaná akcička. Ale co, měli jsme zase príma výlet, s Royem jsem se příjemně poškádlili pod lavicí ve stínu a byly nějaké zážitky. Občas na mě padla únava, tak jsem si musela odpočinout. Když všichni posedávali po těch lavicích, zvolila jsem i tuto možnost a ne ležet na té špinavé zemi. Před odjezdem mi panička za odměnu ještě odhodila na parkovišti kachnu a i když jsem byla strašně zmordovaná z toho tepla, ráda jsem bez zaváhání kachnu donesla a bylo to pro mě fajn rozptýlení.

MVP České Budějovice 8.10.2011

8.10.2011 jsme vyrazili s Adirem opět na další výstavu, tradičně na mezinárodní do Českých Budějovic. Zajímalo by mě, kdy už mě přestane panička tahat po těchto nezáživných akcičkách. Počasí bylo příšerné, pršelo a byla strašná zima, která mě teda otravovala. Po příjezdu na výstaviště se nám nedařilo najít náš výstavní kruh. Překvapilo nás, když jsme ho objevily v pavilonu H a poprvé jsem se předváděla v hale. Ale zase tam bylo sucho a teplo. Začalo se posuzováním maďarů a šlo to velice rychle. Pan rozhodčí Jančík byl rázný, velice přísný, např. psům v třídě šampionů rozdal VDčka a dokonce se pohašteřil s jednou vystavovatelkou. Po této malé roztržce jsem šly na řadu my, v třídě pracovní. Poprvé jsem byla v kruhu sama a panička se snažila, abych se předvedla co nejlíp (trochu jsem blbla, protože mě to nebavilo). Netrpělivě a s obavami jsme čekaly na mé ohodnocení. Divy se občas dějí a já jsem se líbila. Asi k tomu přispělo i mé předvedení, které pan rozhodčí hodně upřednostňoval. Z jeho úst vypadlo: „tuto fenu hodnotím známkou výborná a uděluji titul CAC“. Myslela jsem, že se panička zbláznila, začala se strašně smát. Nechápu proč, to jsem jí připadala tak vtipná? Pak přišel na řadu „boj“ o CACIBa. Nastoupily jsem tři, Jena Jantar Devil z mezitřídy, Debora ze Žďárských luk z třídy otevřené a já. Zaslouženě vyhrála Jena, která taky vyhrála BOBa a já jsem byla druhá s res. CACIBem. To dostala panička druhý záchvat a hrozně do mě bouchala, asi mě chtěla jenom poplácat. Ale protože to bylo radostí, vydržela jsem to. Už mě prosím na žádnou výstavu neberte.

Tím, že jsem na této výstavě získala už podruhé ocenění CAC a svými zkouškami dosáhla na pracovní certifikát, byla jsem za to odměněna titulem ČESKÝ ŠAMPION. Panička je na mě strašně hrdá. Na diplom můžete nahlédnout v sekci dokumenty.

Adir byl ohodnocen nejlepším veteránem a splnil tím ve své „kariéře“ podmínky pro získání titulu Český veterán šampion. Moc gratulujeme všem.